World Bicycle Day 2023

V sobotu 3. června se jela velká světová cyklojízda a cyklozvonění 2023. Z pražského Výstaviště po jedné hodině odpoledne vyrazilo na stovky kol, aby projeli Prahou až do parku Ledárny v Braníku. Jaký to mělo smysl? A Vy, jeli jste taky? Cyklojízdu jsem odjeli po boku Holandské ambasády v Praze a Urban Caast.

Za udržitelnější dopravu

Má to smysl – podpořit představu udržitelnějšího dopravního systému, potřeby nárůstu investic do lepších podmínek pro dopravu i práva na bezpečnou jízdu na kole. A proč to dává smysl i nám cargobikerům? Protože cargobiking je jednou z udržitelných cest rozvoje dopravy, a to v soukromé, businness i veřejné sféře. Protože představa, že údržbáři našeho města jezdí zalévat květiny na cargokole místo autem nám dává smysl.

Srdce z Holandska

Naše kola mají srdce z Holandska, a tak jsme letošní světovou cyklojízdu jeli v oranžových barvách. S nadšením jsme přijali pozvání Holandské ambasády v Praze a v cílové stanici parku Ledárny zaparkovali kola Urban Arrow Family i Urban Arrow Shorty přímo u stánku ambasády. Kdo chtěl, mohl se projet a kdo přišel v oranžové a účastnil se tomboly, mohl si odnést mimo jiné i poukaz na jeden den s Urban Arrow Family. Cyklojízdu podpořila řada dalších ambasád vč. OSN Česká republika.