Na co si dát pozor při zkušební jízdě na nákladním kole

Nákladní kolo si nekupujete každý den, ale budete ho používat neustále. Proto je dobré nejprve absolvovat zkušební jízdu. Ještě předtím, než se vydáte na zkušební jízdu, můžete začít zvažovat, který model by mohl být pro vás a vaši rodinu nejvhodnější. Níže Vám poskytneme několik tipů a věcí, kterým byste měli během zkušební jízdy věnovat pozornost, abyste se mohli rozhodnout co nejlépe.

Jak plánujete nákladní kolo používat? Budete cestovat na dlouhé vzdálenosti, nebo se plánujete držet blíže k domovu? Kolik osob a jaký typ věcí plánujete vzít s sebou? Možná vaše děti, nákupy, domácí zvířata nebo dokonce romantické rande. To vše je možné, pokud jedete bezpečně a nepřekročíte maximální hmotnost 125 kg v nákladovém prostoru. Když si zmapujete, jak chcete kolo pravidelně používat, budete moci určit, co je pro vás skutečně důležité.

Dobrá, nyní máte vše připraveno. Je čas vydat se na zkušební jízdu na nákladním kole. Stejně jako u každého kola je důležité, abyste se na něm cítili důvěrně. Někdy je třeba si na něj zvyknout, ale to je normální. V každém případě se ujistěte, že sedíte správně a že nohama dosáhnete na zem. Pokud s sebou berete děti, musíte je bezpečně zajistit tříbodovým pásem. Ujistěte se, že sedíte v pohodlné poloze, a vyrazte!

Během prvního kola si všimnete, že brzdy na nákladním kole jsou robustnější než na běžném kole. Chytrý nápad je nejprve si ho vyzkoušet, abyste se s brzdami trochu seznámili. Pohrajte si s převody, abyste zjistili, jak fungují a cítili se pohodlně. Nákladní kolo s elektromotorem má několik typů nastavení (eco/tour/sport/turbo). Vyzkoušejte je všechny, abyste zjistili, jak funguje. Samozřejmě je důležité, aby se pohodlně cítili i vaši spolujezdci. Líbila se vám zkušební jízda? Opření nákladního kola o stojan funguje také trochu jinak, než jste zvyklí, takže si to také procvičte.

Na našich webových stránkách najdete informace o různých typech nákladních kol, které jsou k dispozici. Objevíte zde veškeré příslušenství, které může vaši jízdu ještě více zpříjemnit. Jste připraveni na zkušební jízdu? Pak se podívejte na naši stránku testovací jízdy a půjčovna, kde najdete veškeré informace, a rezervujte si termín.